Angajam! Sunteți noul intern de comunicare al Gaisce?

GAISCE - PREZIDENȚA PREZIDENTULUI / SPECIFICAȚIA JOBULUI

Poziție: stagiu de comunicare (stagiu plătit)

Raportare către: Manager de comunicații

Contract: contract 6-luni, cu posibilitatea de a se prelungi până la 9 luni

Locație: Ratra House, Phoenix Park, Dublin

Căutăm un Intern de comunicare entuziast, muncitor, care este plin de idei creative și dornic să contribuie la organizația noastră. Persoana va obține o perspectivă asupra funcționării interioare a câmpului de comunicații și va dobândi experiență valoroasă în toată activitatea de comunicare, inclusiv în relațiile media, în managementul evenimentelor și în marketingul digital.

Despre Gaisce - Premiul președintelui

Gaisce - Premiul președintelui este cel mai prestigios premiu pentru tineri din Irlanda și este un program de auto-dezvoltare pentru tinerii cu vârsta între 15-25, care se dovedește că sporește încrederea și bunăstarea prin participarea la provocări personale, fizice, comunitare și în echipă. . Este o provocare directă a președintelui Irlandei, Michael D. Higgins, către toți tinerii să viseze mari și să își realizeze potențialul.

Gaisce este necompetitiv și regizat de la sine: progresul participantului de-a lungul fiecărui nivel de premiere (bronz, argint sau aur) alegând activități personale, fizice și comunitare pe care doresc să le întreprindă și să participe și la o călătorie de aventură. Un mentor adult instruit, liderul premiilor președintelui lor (PAL), îi sprijină pe tot parcursul procesului. Cu cât participanții oferă mai mult timp și energie, cu atât este mai mare recompensa.

Tinerii care completează programul Gaisce, primesc o medalie și un certificat semnat de președintele Irlandei, Michael D. Higgins. În cazul în care vor progresa pentru a obține un premiu de aur, Michael D. Higgins le prezintă acest lucru la o ceremonie specială în Castelul Dublin.

Gaisce este activ în toate județele 26 și, prin inițiativa comună a premiilor, un parteneriat inovator cu Premiul Ducelui de Edinburgh, tinerii care locuiesc în Irlanda de Nord sunt capabili să obțină un premiu Gaisce și la orice nivel. Printr-un parteneriat cu Premiul Internațional al Ducelui de Edinburgh, Premiile Gaisce sunt recunoscute și la nivel internațional.

De la înființarea sa în 1985, peste tinerii 377,000 au participat la programul Gaisce. În 2018, mai mulți tineri 15,000 au primit un premiu. Organizațiile 850 (Gaisce Award Partners) situate chiar în toată țara ajută la livrarea programului de premiere, cu peste lideri 1,200 President Award (PAL) care lucrează și se oferă voluntar pentru a-i îndruma pe tineri prin călătoria lor Gaisce.

Gaisce sărbătorește individualitatea fiecărui participant și asigură, în timp ce există numeroase căi de obținere a unui premiu Gaisce, fiecare călătorie Gaisce este la fel de unică și expansivă pe măsură ce participanții noștri o determină și sunt la fel de recunoscuți.

Principalele atribuții și responsabilități

  • Susținerea completă a strategiei de comunicare a lui Gaisce și executarea acesteia în diferite domenii (relații media, managementul evenimentelor și marketing digital)
  • Creați și curați conținut atractiv pentru mass-media tradiționale și sociale
  • Utilizați eficient media socială a organizației
  • Creați și distribuiți comunicate de presă
  • Coordonează și participă la diverse evenimente și ceremonii

Specificarea persoanei

Aptitudini / Experiență

  • Gaisce - Deținătorul premiului președintelui (nivel bronz, argint sau aur)
  • Înscrierea curentă sau absolventul recent într-o universitate / colegiu BS sau masterate aferente
  • Pasiune pentru industria comunicațiilor și cele mai bune practici ale acesteia
  • Dorință puternică de a învăța împreună cu antrenament profesional
  • Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă
  • Înțelegere solidă a diferitelor rețele sociale
  • Demonstrați un puternic simț al inițiativei și al rezolvării problemelor
  • Abilități organizaționale puternice
  • Eficiență la MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

Atribuții personale

  • Comportament prietenos
  • Atitudine entuziastă, motivată și pozitivă
  • Flexibil și calm sub presiune
  • Angajamentul de a împuternici tinerii să își îndeplinească potențialul

Relații-cheie și raportare

Internaționalul de comunicare va face raportări la managerul de comunicații, care va ajuta stagiul să acorde prioritate sarcinilor și să se concentreze simultan pe mai multe proiecte și termene. Va exista supraveghere structurată cu întâlniri săptămânale de check-in. Candidatul de succes va lucra îndeaproape cu alți membri ai echipei de comunicații, inclusiv ofițerul de marketing și comunicații, și ofițerul de evenimente și implicare.

Termeni

Acesta este un contract inițial de 6 luni, cu posibilitatea de a se prelungi până la 9 luni. Salariul este de 20,000 EUR pe an (pro-rata). Există un drept de concediu de 12.5 zile, cu excepția sărbătorilor publice. Orele de lucru sunt 35 ore pe săptămână.

aplicație

Solicitanții interesați trebuie să trimită un CV (pagina maximă 1) și o scrisoare de întâmpinare (care detaliază de ce doresc funcția și de ce sunt cei mai potriviți candidați pentru funcție) prin e-mail la recruitment@gaisce.ie cu subiectul „Communications Intern Application” sau prin poștă (marcat „Private & Confidential”) la: Gaisce - The President's Award, Ratra House, North Road, Phoenix Park, Dublin D08 YD62. Întrebările pot fi adresate la aceeași adresă de e-mail.

Data de închidere a aplicațiilor este 5pm miercuri 31st Iulie 2019. Interviurile pentru acest rol vor avea loc săptămâna care începe luni 5th 2019 august.

Toate cererile primite în termenul limită vor fi ecranizate în funcție de cerințele de rol și specificația persoanei.

Gaisce, Gradam an Uachtaráin - premiul președintelui se angajează să facă cele mai bune practici și operează pe baza egalității de șanse. Prin urmare, cererile sunt invitate de la toți candidații calificați și eligibili. Numirea se va baza numai pe merit, iar votarea se va descalifica.

Puteți descărca un PDF cu această specificație de job aici.

Anterior
Următor →

Comentariile sunt închise.

Meniu principal

Închide