Fáilte go dtí Pobal Óir Gaisce!

“Síneann pobal Gaisce Gold i bhfad agus i gcéin, le na mílte de óir Dámhachtainí lonnaithe anois ar fud an domhain. ”

Nuair a ghnóthaíonn tú do Ghradam Óir, tá tú mar chuid de Phobal domhanda na nGradam Gaisce.  

Gaisce – Tá sé mar aidhm ag Gradam an Uachtaráin caidreamh ar feadh an tsaoil a fhorbairt lenár nDámhachtainí dochreidte trí dheiseanna a sholáthar chun tacú le rannpháirtithe Gaisce reatha agus ionchasacha, ag roinnt scéalta (agus eachtraí!) Ghradam Gaisce, agus ag nascadh leat ar feadh na mblianta agus na nglún. 

Ba mhaith linn an nasc tábhachtach a choinneáil leatsa, agus na céadta duine eile a roinneann sraith eispéiris uathúla ón nGradam Gaisce a mhúnlaigh cé hiad na daoine inniu - daoine atá fós tiomanta dá bpobail, a bhfuil stíleanna maireachtála gníomhacha acu, agus aire a thabhairt do fholláine daoine eile – chomh maith leis an timpeallacht – timpeall orthu.  

Get Started

Inrochtaineacht: Scrollaigh laistigh den limistéar foirme SurveyMonkey nó comhlánaigh ag baint úsáide as an nasc seachtrach thíos (molta).

Nasc Seachtrach: Suirbhé Gaisce ar Dhámhachtainí Óir

* Aistriúchán á fhorbairt, freagair i nGaeilge más fearr leat.

An bhfuil fonn ort níos mó a roinnt?

Más mian leat dul níos faide ná an suirbhé agus do chuid cuimhní cinn agus taithí ag obair i dtreo do Ghradaim Óir a roinnt, an fhorbairt phearsanta a fuarthas ó pháirt a ghlacadh i Gaisce, do ghradam a cheiliúradh ag an searmanas agus an méid a tháinig as sin - seol ríomhphost chuig pobal@gaisce.ie .

(Cuir isteach d’ainm agus an bhliain ar chríochnaigh tú do ghradam)

An Dámhachtain Óir Pobail 

Is gnách do Dhaoine Dámhachtainí Óir, beag beann ar cathain a ghnóthaigh siad a nGradam, leanúint ar aghaidh lena paisean dearfach ceannaireacht trína ngairm bheatha, Ach freisin fonn a bheith agat meantóir iad siúd a thagann ina ndiaidh – an chéad phobal eile lucht athraithe, eachtránaithe, ceoltóirí, spóirt daoine agus daoine cruthaitheacha. 

Cartlann bheo a thógáil chun tosaigh ar 40 Gradam Gaisceth Comóradh 

Táimid ag iarraidh ar gach duine a ghnóthaigh Gradam Óir teagmháil a dhéanamh le Gaisce inniu ionas gur féidir a scéal uathúil a thaifeadadh mar chuid de bhailiúchán speisialta agus de chartlann bheo na nGradam Óir ó beagnach 40 bliain de Ghradam an Uachtaráin. 

Ní hamháin go bhfuil sé mar aidhm againn sonraí teagmhála agus faisnéis (chomhlíontach GDPR!) a fháil ó na glúnta de Dhámhachtainí, ach an pobal a thógáil amach agus deiseanna a sholáthar nuair is féidir le haghaidh líonrú, tacaíocht dheonach agus ár dteachtaireacht a mhúnlú do na mílte rannpháirtí nua gach bliain. tabhairt faoi Gaisce. 

Tá gach scéal ó Dhámhachtain Óir uathúil agus tábhachtach – cén fáth ar thug tú faoi agus tiomanta do na dúshláin, na dúshláin a leag tú amach duit féin, agus conas a chuir tú an méid a d’fhoghlaim tú chun cinn i do shaol pearsanta agus i do ghairm bheatha ó shin. 

Ár Óir Gaisce Dámhachtainí  

Tá an chuid seo á líonadh faoi láthair agus le do chabhair beimid in ann níos mó blianta a chur leis atá níos faide ná ár sonraí inrochtana.

Áine Fealy,
Meánscoil Mhuire
Ciara Cunningham,
Meánscoil Naomh Anna
Ian Coleman Horgan,
Coláiste Pobail Chill Orglan
Michael Macken,
Cuideachta Forbartha Comhtháite Ros Comáin
Aislinn Kelly-Lyth,
Meánscoil an Linbh Naofa – Cill Iníon Léinín
Cillian Cabhán,
Ollscoil Luimnigh
James Ladd,
Baile Abhra Macra na Feirme
Michelle McLaughlin,
Meánscoil Naomh Anna
Alisha O'Donnell,
Ionad Oibrithe Deonacha – Lú
Conor Butler,
KARE- Droichead Nua
Séamas Ó Seathrúnaise,
Ollscoil Teicneolaíochta na Mumhan
Nicki Bond,
Coláiste Wesley
Alison Egan,
Club Foróige Finscéal Lodgers
Conor Farrell,
An Coláiste Ollscoile, Baile Átha Cliath
Jason Sherlock,
OÉ Gaillimh
Nicole Landy,
TU Baile Átha Cliath – Sráid Bolton
Amy Molloy,
Coláiste Alexandra
Conor Gannon,
Coláiste Phádraig
Jen Gillen,
Club Spóirt Uisce na Bearúline
Norma O'Leary,
Coláiste na hOllscoile Corcaigh
Andrew Gilcreest,
Coláiste Phádraig
Emma Hurley,
Baile Abhra Macra na Feirme
Halla Joshua,
Scoil Ríoga an Chabháin
Odhran Ó Maoláin,
OÉ Gaillimh
Aoife Uí Nualláin,
Coláiste Mhuire gan Smál SU
Erin Buick,
Scoil Ghramadaí St Louis
Kathleen Coleman,
Pobalscoil Naomh Attracta
Orla Masterson,
OÉ Gaillimh
Acha Khalid,
Siúracha Moslamach na hÉireann
Erin Shimizu,
OÉ Gaillimh
Kim Lister Martin,
Ionad Acmhainní an Mhuilinn gCearr
Pamela Harding,
Coláiste Pobail Bhuiríos Uí Chéin
Arnaud Farel,
Gaisce - Gradam an Uachtaráin
Evelyn Jacinta Fox,
Baile Abhra Macra na Feirme
Ciorstaidh Moran,
OÉ Gaillimh
Sam Lynch,
Coláiste na hOllscoile Corcaigh
Billy Hedagan,
Baile Abhra Macra na Feirme
Faye Murphy,
Institiúid Teicneolaíochta Bhaile Átha Cliath
Laura Kenny,
Baile Abhra Macra na Feirme
Samuel Lynch,
Coláiste Belvedere
Brian O'Driscoll,
Baile Abhra Macra na Feirme
Grace Marie O'Sullivan Bán,
Baile Abhra Macra na Feirme
Leo Miclém,
Coláiste Wesley
Sarah Ryan-Purcell,
Scoil Mhuire – Cork City
Caoimhe Nuall,
Music Matters
Grainne Ní Dhuinnin ,
Baile Abhra Macra na Feirme
Marie Cinnín,
Meánscoil Naomh Anna
Tommy Holohan,
Coláiste na hOllscoile Corcaigh
Caroline O'Keeffe,
Baile Abhra Macra na Feirme
Hugh McDonagh,
Coláiste Naomh Iarla
Mark O'Keeffe,
KARE- Droichead Nua
Tristram Alexander Ryan,
Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath
Charles McCarthy,
Baile Abhra Macra na Feirme
Hugh Ward,
Pobalscoil Chionn tSáile
Mary McDonnell,
Ionad Oibrithe Deonacha na Gaillimhe
Aideen Bergin, Pobalscoil an Chaisil Deirbhile Fitzgerald, Meánscoil Loreto – Cluain Meala Katie O’Hara, Coláiste Naomh Caitríona Orla Leahy, Scoil Mhuire Gan Smal – An Bhlarna
Aine Glynn, Pobal Scoil Neasain Eilis McLaughlin, Coláiste Naomh Caitríona Kevin Bushe, Club CLG Bhré Emmets Peter Menzies, Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath
Áine McAteer, Pobalscoil Loreto – Baile na nGallóglach Ella McGeary, Coláiste Naomh Caitríona Lauren Victor, Coláiste Pobail Chill Orglan Rachel Casey, Meánscoil Loreto – Bré
Aislinn McAleenan, Scoil Ghramadaí St Louis Emer McAtamney, Scoil Ghramadaí St Louis Lisa Kelly, Coláiste Bhríde – Cluain Dolcáin Rachel Hastings, Meánscoil Chlochar na Trócaire
Aislinn Stewart, Scoil Ghramadaí St Louis Emmet McClorey, Ionad Sealbhaíochta an Deiscirt EA Luke McMahon, Pobalscoil an tSeanbhábhúin Rachel Murray, Meánscoil Naomh Muire
Alanna Roche, Coláiste Bhríde – Cluain Dolcáin Eva Mallon, Coláiste Naomh Caitríona Maeve O'Hagan, Coláiste Naomh Caitríona Rachel Rice , Meánscoil Loreto – Bré
Anam Rizwan, An Coláiste Ollscoile, Baile Átha Cliath Evan Dargan Hayes, Scoil Naomh Gearóid Mark Hartery , Ardscoil na Mara Raissa Smyth, Pobalscoil an Tulaigh
Aoife Curran, Coláiste Naomh Caitríona Evanna Woodside, Scoil Ghramadaí St Louis Mark Woulfe, Coláiste Eoin – An Charraig Dhubh Richard Creighton, Coláiste Naomh Iarla
Aoife McAllister, Scoil Ghramadaí St Louis Eve O’Neill, Coláiste Naomh Caitríona Matthew Stewart, Scoil Ghramadaí St Louis Rory McAllister, Scoil Ghramadaí St Louis
Aonraoi Mullen, Pobalscoil Phort Omna Feargal McKey, Coláiste Naomh Caitríona Meabh Cairns, Coláiste Naomh Caitríona Ross O'Connor, Líonra Foghlama Náisiúnta
Ashling Nesbitt, Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath Fodla Hagan-Fontes, Coláiste Naomh Caitríona Megan McShane, Coláiste Naomh Caitríona Ruth Fenton, KARE – Droichead Nua
Beth French, Coláiste Naomh Caitríona Hannah McCann, Coláiste Naomh Caitríona Miriam Hastings, Ógtheagmháil – Sráid Pleasants Ruth Moore, An Coláiste Ollscoile, Baile Átha Cliath
Bronagh McHugh, Scoil Ghramadaí St Louis Hazel Murray, Gasóga Éireann Miriam Keegan, Ionad Saorálaithe Laoise Samantha Gallagher, Pobalscoil Loreto – Baile na nGallóglach
Caitlin Butler, Scoil Ghramadaí St Louis Hugh Patrick Tunney, Coláiste Choill Chluain Eoghain Molly Brady, Scoil Ghramadaí St Louis Sara Gartside, Scoil Ghramadaí St Louis
Caitriona Boyd, Coláiste Naomh Peadar Jack Bogue, Scoil Dheoise Naomh Muire Natasha Meyers, Coláiste Pobail Chill Orglan Seanán O'Brien, Scoil Mhuire Gan Smal – An Bhlarna
Caitriona Doyle, Ionad Dámhachtainí Oscailte Bhaile na hInse Jack Donnelly, Scoil Ghramadaí St Louis Nathan Sheehan, Fondúireacht Naomh Seosamh Shauna Segondat , Coláiste Mhuire – Cill na Mallach
Catherine Mohan, OÉ Gaillimh James McKeown, Scoil Ghramadaí St Louis Nell Carr, An Coláiste Ollscoile, Baile Átha Cliath Sinéad Reidy, Crescent College Comprehensive SJ
Christine Gibson, Pobalscoil Naomh Aodán Jane Byrne, Naomh Muire Naofa Niamh Haughian, Coláiste Naomh Caitríona Síofra Collins O’Regan, An Coláiste Ollscoile, Baile Átha Cliath
Ciara McDaid, OÉ Gaillimh Jason Nolan, Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath Niamh Toal, Coláiste Naomh Caitríona Stephanie Traynor, Scoil Ghramadaí St Louis
Ciara Shannon, Scoil Ghramadaí St Louis Jordayna Magill, Scoil Ghramadaí St Louis Niveta Ramakrish, Crois Dhearg na hÉireann – Muff Susan Higgins, CBS – Middleton
Ciaran Higgins, Fondúireacht Naomh Seosamh Kathy Seale, Líonra Foghlama Náisiúnta Odhran Devlin, Scoil Ghramadaí St Louis  
Conor Stewart, Scoil Ghramadaí St Louis Katie Mulholland, Coláiste Naomh Caitríona Orla Fitzgerald, EA Lárionad Sealbhaíochta an Oirdheiscirt  

Aaron Caimbeul
Ionad Gradaim Oscailte Ard Mhacha
Cian Lynch
Coláiste Pobail Chill Orglan
Jaison Hellstrom
CBS The Green – Trá Lí
Niamh Doyle
Ionad Dámhachtainí Oscailte Bhaile na hInse
Ailbhe Keenan
1ú Gasóga Taiscéalaithe na hÓmaí
Ciara O Briain
Meánscoil Loreto – Bré
Jamie Murray
Doras Training Corcaigh – Cope
Niamh McPhillips
Meánscoil St. Louis
Ailis Ward
Irish Girl Guides
Ciarán Costelloe
Líonra Alumni Gaisce – B King
Jenny Earley
Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath
Oisín Butler
Pobail Scoil Neasain
Áine Cassidy
Ionad Gradaim Oscailte an Iúir
Conor Pursun
Pobail Scoil Neasain
Jessica McClean
Scoil Chuimsitheach Ríoga & Prior
Oisín Gannon
Ionad Acmhainní Teaghlaigh Bhaile an Róba
Aisling Rath
Coláiste Chaitríona
David Hurley
Scouting Ireland
Eoin Seosamh Devaney
Pobalscoil St Louis, Coillte Mach
Pól Cunningham
Coláiste Naomh Colmán
Alan O'Riordan
Doras Training Corcaigh – Cope
Dónal Brennan
Coláiste Pobail Chill Orglan
Seosamh Bergin
Pobail Scoil Neasain
Rebecca Duffy
Pobalscoil Chora Droma Rúisc
Alice Slattery
Ionad Oiliúna Tess
Donal O Shea
Doras Training Corcaigh – Cope
Seosamh Hegarty
Doras Training Corcaigh – Cope
Risteard Dunphy
CBS – An Charraig
Amy Begley
Doras Training Corcaigh – Cope
Edel Bradfield
Club Macra Bhealach Abhra
Julie Reddan
Coláiste Pobail Bhuiríos Uí Chéin
Roseanne Delaney
Aontas na Mac Léinn Choláiste Mhuire gan Smál
Amy Kelly
An Institiúid Oideachais – D2
Eilis Doyle
Ionad Dámhachtainí Oscailte Bhaile na hInse
Katie Boyle
Ionad Gradaim Oscailte an Iúir
Sadhbh Keenan
1ú Gasóga Taiscéalaithe na hÓmaí
Amy Sexton
Coláiste na hOllscoile Corcaigh
Eilis O Giorria
Coláiste Chaitríona
Laura Philpott
Scoil Mhuire – Cork City
Saoirse Mac Gearailt
Coláiste Pobail Chill Orglan
Andrew Cosgrove
Scouting Ireland
Eimear McMahon
Club Óige Naomh Oilibhéar Pluincéad
Lorcan Tuohy – Donnelly
Coláiste Pobail Bhuiríos Uí Chéin
Sarah Hayes
Meánscoil Loreto – Cluain Meala
Aoibheann McConville
Club Óige Naomh Oilibhéar Pluincéad
Eimear Quinn
Ollscoil Chathair Bhaile Átha Cliath
Louise Bourke
Coláiste Dhoiminiceach/Cnoc Sion
Sarah McEvoy
Coláiste Thulach Mhór
Aoife Buckley
Coláiste Treasa – Ceann Toirc
Elaine Lucey
Colaiste na Toirbhirte
Maeve Upton
Meánscoil Íosa agus Mhuire – Sligeach
Serena O'Dwyer
Pobalscoil an Chaisil
Benog Brady Bates
Doras Training Corcaigh – Cope
Fionnuala Hoctor
Meánscoil Loreto – Cluain Meala
Mairead Watters
Club Óige Naomh Oilibhéar Pluincéad
Sinead Watters
Club Óige Naomh Oilibhéar Pluincéad
Brian White
Ionad Oiliúna Tess
Gavin Moriarty
Coláiste Pobail Chill Orglan
Mark O'Sullivan
Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath
Timothy McGrath
Coláiste Pobail Chill Orglan
Caitlin Smyth
Ionad Gradaim Oscailte an Iúir
Grace Lynch
Coláiste Pobail Chill Orglan
Matthew Sexton
An Coláiste Ollscoile, Baile Átha Cliath
Yvonne Céitinn
Meánscoil Loreto – Cluain Meala
Carl Ahearn
Tionscadal súl
Haemish Munro
Ionad Oibrithe Deonacha Chill Dara
Meadhbh Duncliffe
Scoil Mhuire – Cork City
Zoe Daly
Scoil Ghramadaí Dhroichead na Bandan
Carol Martin
Cuideachta Treoraithe Deilf
Coll Cooney
Líonra Alumni Gaisce – O Clare
Megan Hamill
Coláiste Chaitríona
Chloe Mc Guire
Pobalscoil St Louis, Coillte Mach
Jack doyle
Pobal Scoil Neasain
Molly Parmeter
Coláiste Chill Chainnigh
Christy Benny
Coláiste Chaitríona
Jack Kavanagh
Naomh Ciarán, Cill Chainnigh
Niamh Brown
Ionad Gradaim Oscailte an Iúir

Aaron Daly Oiliúint & Fostaíocht DORAS Ciara Hennebry Institiúid Teicneolaíochta Phort Láirge Jamie Wyse Oiliúint & Fostaíocht DORAS Maurice Attikossie Oiliúint & Fostaíocht DORAS
Abbie Moloney Scoil Mhuire – Béal na mBuillí Ionad Traenála Ciara McCarthy Tess Jason Moran Pobal Scoil Neasain Nathan Cafolla Institiúid Teicneolaíochta Bhaile Átha Luain
Ailis Wakefield Coláiste Pobail Chill Orglan Clara Frances McDonald GAN – C Sweeney Scoil Jennifer Ruffini Villiers Olivia Porter An Coláiste Ollscoile, Baile Átha Cliath
Ionad Oibrithe Deonacha Ann Marie O'Neill – Sligeach Colin Bradley GAN – P Ó Lamhna Jenny Kavanagh Coláiste Naomh Seosamh – Leamhcán Patryk Wilk KARE – Droichead Nua
Annie Carr Institiúid Teicneolaíochta Leitir Ceanainn Courtney O'Mahony Crowley CBS – Mainistir na Corann Tionscadal EYE Karl Peyton Peadar McCormack KARE – Droichead Nua
Aoibhinn Boyd Coláiste Naomh Peadar – An Mhí David Farrelly Pobal Scoil Neasain Kate Pepper Pobal Scoil Neasain Rachel Manley Pobal Scoil Neasain
Aoife Burke GAN – H McGee Pobalscoil St Louis David Irving Kerrie Ní Dhroma Coláiste Oiraill Sarah Nolan Ollscoil Mhá Nuad
Aoife Crowley Coláiste Naomh Seosamh – Leamhcán Dylan Hempenstall Coláiste Chluain Caoin Kevin Finn Meánscoil CBS – Baile Mhistéala Sarah O'Donnell Scoil Chriost Ri
Meánscoil Aoife Donohue Loreto – Bré Dylan White Oiliúint & Fostaíocht DORAS Lauran O'Mahoney CBS – Mainistir na Corann Scott Mulligan Coláiste Wesley
Brandon Cummins Oiliúint & Fostaíocht DORAS Eimear Hayes Coláiste Naomh Seosamh – Leamhcán Liam Nolan 6ú Gasóga Thiobraid Árann Scott O'Hara Oiliúint & Fostaíocht DORAS
Brian O'Mahony Gasóga Éireann Eleanore Lainchbury Pobail Le Cheile Lily Mahon Meánscoil an Linbh Naofa – Cill Iníon Léinín Shane Lawless Coláiste Bhaile Chláir
Tionscadal EYE Carol Ahearn Scoil Phobail St Louis Ellen Forkan Lisa Moore Pobalscoil Loreto – Baile na nGallóglach Shane McCarthy Oiliúint & Fostaíocht DORAS
Tionscadal EYE Cathal Byrne Emily Kearns Ollscoil Teicneolaíochta na Mumhan Lucy Barrett Pobal Scoil Neasain Sinead Horgan Coláiste Pobail Chill Orglan
Cathal Seabrook Pobal Scoil Neasain Emma McKinley Coláiste Cholmcille – Dún na nGall Lucy McGill Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath Sophie Hyland Coláiste Pobail Chill Orglan
Chloe McGuire Pobalscoil St Louis Enda Francis – Ardscoil Devine Hamilton Maeve Owens Oiliúint & Fostaíocht DORAS Sorcha McElchar Institiúid Teicneolaíochta Leitir Ceanainn
Christina Brennan Meánscoil Mhuire Frances Dalton KARE – Droichead Nua Mariah Couch Oiliúint & Fostaíocht DORAS Steven Shaw Tionscadal EYE
Christopher Yeates Pobal Scoil Neasain Gillian O’Moore Meánscoil Naomh Muire – Baile Átha Cliath 13 Matthew McNulty Coláiste Chill Mhantáin  
Aaron Fallon,
Acmhainn Óige Réigiúnach Bhaile Munna
Conor Crowley,
Fondúireacht COPE
Karen Johnston,
Crosscare – Cluain Dolcáin
Olivia Sneyd,
A Hanley
Aaron Murphy,
Coláiste Náisiúnta na hÉireann
Darren Daly,
Scouting Ireland
Khadija Bouncir,
Fondúireacht COPE
Pauline Frewen
Club Macra na Feirma Bhealach Abhra
Aisling Kelleher,
Scoil Villiers
Eimear Kavanagh,
Fondúireacht COPE
Laura Beston,
Coláiste Pobail Acla
Robin McClean
Scoil Chuimsitheach Ríoga & Prior
Aneesa Smith,
Coláiste Loreto – Carraig an tSionnaigh
Eoin Mac Bradaigh,
Foróige – Béal Átha
Maria Incrocci,
Grúpa Dúchais & Ionad Saoil St Laurence O’Toole
Sarah-Louise Fallon
Pobalscoil an Chaisil
Ann Kelly,
Meánscoil Mhuire
Gary Costello,
IT Shligigh
Maria Prendeville,
Coláiste na hOllscoile Corcaigh
Shane O Shaughnessy
Ionad Oiliúna Tess
Anna Neamhleor,
Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath
Hannah Johnston,
Pobalscoil Naomh Cillian
Martina Hayes,
Ollscoil Teicneolaíochta na Mumhan
Tanya Beth Rosaldo
Meánscoil Chreidimh Naomh Muire
Aoibhinn Moyne,
Coláiste Ailigh
Jack Cowhig,
Coláiste Mhainistir na Corann
Naomi Carroll,
Ord Mhálta – Cillín
Tara Rogers
Pobalscoil Eoin Baiste
Carla Wickham,
Meánscoil Mhuire – Baile Átha Cliath 13
Jeremy Murphy,
Fondúireacht COPE
Natalie Martin,
Tionscadal PACT
Tomás Brooks
Coláiste Mhainistir na Corann
Ciara Sneyd,
A Hanley
Jessica O Briain,
Fondúireacht COPE
Niamh Teeling,
Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath
Tracy Prendergast
Fondúireacht COPE
Ali Khan Coláiste na hOllscoile, Corcaigh Scoil Phobail Elizabeth Ryan Caiseal Ionad Oiliúna Joseph Keogh Tess Niamh Nic an Bhaird M Áth Cliath
Ann Kingsbury Oiliúint & Fostaíocht DORAS Eoin O'Halloran 1ú Gasóga Badenalstown Baden-Powell Kate Kelly Coláiste na hOllscoile, Corcaigh Orla O'Connor Gaelcholáiste Chiarraí
Ionad Traenála Blade Rose Tess Erin Moran 5ú Cill Dara – Gasóga Bhaile Átha Í Laoise Sutton Ollscoil Mhá Nuad Rachel O'Connor Santa Sabina Coláiste Dhoiminiceach
Chloe Sheehan S Baile Átha Cliath Ionad Oiliúna Fiona Colton Tess Liam Nielsen Gasóga Éireann Ionad Oiliúna Richard Chawke Tess
Ionad Oiliúna Clinton Rose Tess Gareth Jones Coláiste Naomh Peadar – Loch Garman Louise Whittle M Áth Cliath Ruby Hardy-Brown Oiliúint & Fostaíocht DORAS
Clodagh Nic Ghiolla Rua Coláiste Mhuire – An Nás Gavin O'Flynn Oiliúint & Fostaíocht DORAS Mary Theresa Meánscoil Loreto Glendon – Cluain Meala Samantha Duggan KARE – Droichead Nua
Daniel Connolly Traenáil & Fostaíocht DORAS Graeme Kelly KARE – Droichead Nua Matthew Murphy Oiliúint & Fostaíocht DORAS Stephanie Morris M Cabhán
Daniel Quinn Gaisce – Gradam an Uachtaráin Jessica Kidd 1ú Gasóga Badenalstown Baden-Powell Michelle Butler An Institiúid Oideachais Ionad Oiliúna Steve O’Connor Tess
Danielle O’Sullivan Gasóga Éireann Johanna Murray Pobalscoil Chaisil Nathan Mannion Coláiste Naomh Iarla Thomas Bruton M Baile Atha Cliath
Deirdre Dunne C Carty Jonathan Moran Coláiste na Tríonóide, Baile Átha Cliath
Áine Byrne
Aontas na Mac Léinn Choláiste Mhuire gan Smál
Ciaran Wyse
Pobalscoil Scoil Mhuire
Jack Pearson
Institiúid Teicneolaíochta Leitir Ceanainn
Liam Quigley
Pobalscoil an Chaisil
Brendan Dowling
Pobalscoil Scoil Mhuire
Conor Nolan
Aonad Phort Mearnóg – Gasóga Éireann
Séamas Ó hÉalaithe
Fondúireacht COPE
Margaret Tobin
CBS – An Charraig
Caoilainn Bushell
Meán Scoil Mhuire – Baile Longfoirt
David McClean
Scoil Chuimsitheach Ríoga & Prior
jason riain
Fondúireacht COPE
Róisín Dunne
C Carty
Charlotte Keane
Meánscoil Loreto – Cluain Meala
Doireann Nic Dhonncha
Coláiste Mhuire – An Nás
Joanne Kelly
Aontas na Mac Léinn Choláiste Mhuire gan Smál
Suzanne O'Brien
TU Bhaile Átha Cliath
Hiakey Ciara
Meánscoil Chailíní Chríost Rí
Emily O'Leary
TU Bhaile Átha Cliath
Kelvin Mulcahy
Fondúireacht COPE
Úna Barrett
Fondúireacht COPE
Ciara Lynch
Meánscoil Chailíní Chríost Rí
Eoin Mac Gearailt
Coláiste Eoin – Ceatharlach
Meánscoil Cailíní Chríost Rí Aisling McDonald Ethan Preston Coláiste Naomh Muredach Mark Gilligan Coláiste Naomh Declan Scoil Ghramadaí Philip Peters Bandon
Aoife Hanrahan Meánscoil Loreto – Cluain Meala Gordon Leonard Pobalscoil Naomh Cillian Michelle King Ollscoil Mhá Nuad Robert Kelly Oiliúint & Fostaíocht DORAS
Danny Smith Seirbhísí Lae REHAB James Mahon Seirbhísí Lae REHAB Muireann Joyce Hearne Meánscoil Loreto – Cluain Meala Sarah Kelly Ord Mhálta – Baile Átha Cliath 3
David McSweeney Oiliúint & Fostaíocht DORAS Jessica Holton-Yelverton Oiliúint & Fostaíocht DORAS Niamh Whelan Meánscoil Loreto – Cluain Meala Shauna Higgins IT Shligigh
Deirdre Allen Oiliúint & Fostaíocht DORAS John McGarvey Pobalscoil Chloich Cheann Fhaola Noel O'Brien Líonra Foghlama Náisiúnta – Laoise Shauna O'Brien Coláiste Mhuire – An Nás
Elaine Corrigan TU Baile Átha Cliath Kate Michelle Geraghty Coláiste Sancta Maria – Maigh Eo Orlaith O'Connell Ollscoil Teicneolaíochta na Mumhan Stephen Loftus Coláiste Naomh Muredach

Cuir ceist orainn

Cuir ríomhphost chuig ár nOifigeach Imeachtaí agus Pobail, Emily Wolfe, ar pobal@gaisce.ie .